rower i zdrowie jadą ze sobą w parze!

09.08. | ETAP VII

Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska / 153 km

MOHORIC NAJLEPSZY W BUKOWINIE, SIVAKOV ZWYCIĘZCĄ TOUR DE POLOGNE

Matej Mohoric (Bahrain Merida) w wielkim stylu wygrał siódmy etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej CARREFOUR został Pavel Sivakov (Team Ineos).

Ostatni etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour to 153 kilometry trudnej trasy z pięcioma Górskimi Premiami TAURON I kategorii. Zawodnicy mieli do pokonania dwie duże rundy o długości 59,6 km oraz jedną mniejszą o długości 33,8 km. Na trasie znajdowały się także trzy Lotne Premie LOTTO.

TOUR DE POLOGNE AMATORÓW

W dniu królewskiego etapu Tour de Pologne został rozegrany także Tour de Pologne Amatorów. W tym roku trasa liczyła 60 kilometrów, a na starcie pojawiło się niemal 2600 kolarzy. Część wpisowego będzie przeznaczona na pomoc w rehabilitacji Ryszarda Szurkowskiego.